Утрински Весник
Македонија

Времето денес променливо облачно и ветровито, на места со дожд

Времето денес променливо облачно и ветровито, на места со дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно и ветровито со локален дожд, претежно во западните и јужните делови, каде е можна и појава на грмежи.

dobivaj vesti na viber

Ќе дува засилен североисточен ветер (на места со брзина над 70 км/час). Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени. UV=5, објави УХМР.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 27 степени.

Во среда и четврток ќе има повеќе сончеви периоди и услови само за изолирана појава на краткотраен дожд. Потоа се очекува стабилно и потопло време.

Можете да прочитате

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија

Почнува новата редовна авиолинија Скопје – Љубљана