Утрински Весник
Свет

(Видео) Голема бела ајкула снимена на плажа во САД: Пливаше во плитко, а потоа настана паника

(Видео) Голема бела ајкула снимена на плажа во САД: Пливаше во плитко, а потоа настана паника

Голема бела ајкула доведе до затворање на една плажа откако исплива на брегот и ги остави капачите во состојба на хистерија.

dobivaj vesti na viber

Видео снимката го прикажува моментот кога двајца посетители на плажа забележале бела ајкула долга 3 метри како плива во плиткото на плажа во Масачусетс, САД.

Огромната ајкула скока под брановите пред нејзината грбна перка да се пробие низ водата, што ги натера исплашените деца да врескаат и да молат за помош.

Видеото е снимено на Аутер Бич, област во која има невообичаено зголемување на средбите со ајкули во последните недели. Клипот беше објавен на Фејсбук страницата на Atlantic White Shark Conservancy во понеделникот, каде што веќе собра повеќе од 700.000 прегледи.

 

 

Можете да прочитате

Мелони: Италија повеќе не сака да прифаќа мигранти спасени од странски невладини организации

Рама по реакциите за испраќање на КФОР на северот на Косово: „Болно е политичари од лажни профили да манипулираат“

НАТО испраќа нови сили во Косово