Утрински Весник
Македонија

Возачот ги спасил лекарите – обид за напад со нож на екипа на Итна медицинска помош

Тешко повреден работник во Охрид

Во полициска станица во Скопје вчера било пријавено од Итната медицинска помош дека при интервенција во селото Инџиково, 42-годишен жител на селото се обидел остар предмет да ја нападне екипата на домашна посета. Возачот на итната медицинска помош го спречил нападот.

dobivaj vesti na viber

„На 19.05.2023 во 16.35 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено при интервенција во село Инџиково, Т.К.(42) се обидел со остар предмет да ја нападне екипата за домашна посета, но бил спречен од возачот на Итната медицинска помош. По документирање на случајот Единицата за насилен криминал при СВР Скопје ќе поднесе соодветна пријава“, се вели во соопштението на МВР.

Можете да прочитате

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново