Утрински Весник
Македонија

Вооружен напад во Арачиново, било пукано кон градоначалникот?

Polici A 1.jpg

Вооружен напад се случил пред малку во скопско Арачиново, дознава 24инфо.мк од извори во МВР.

Според информациите од огнено оружје било пукано кон градоначалникот, а повредено било друго лице кое било во негова придружба.

Очекуваме официјални инофрмации од полицијата во наредниот период.

Можете да прочитате

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација