Утрински Весник
Македонија

(Во живо) Граѓански митинг на Стево Пендаровски

Iz Ava Pendarovski.jpg

Вечерва на централниот плоштад во Прилеп претседателскиот кандидат Стево Пендаровски го одржува централниот митинг во првиот ден од кампањата.

Претходно, Пендаровски ги посети општините Крушево и Кривогаштани.

Обраќањето на кандидатот Пендаровски може да го следите на овој линк

Можете да прочитате

Ковачевски: Со ВМРО ДПМНЕ повторно ќе заглавиме во изолација

ДКСК препорача АСЈО да ја стави во мирување постапката за прием на 130 слушатели

Маричиќ: Важна промена, државните енергетски компании ќе станат сопственост на граѓаните