Утрински Весник
Свет

Во судир на 40 возила во Сеул, едно лице загина, а неколку десетици се повредени

Во судир на 40 возила во Сеул, едно лице загина, а неколку десетици се повредени

Во судир во кој учествувале околу 40 возила на заледен автопат во близина на Сеул, едно лице загина, а десетици се повредени, соопштија денеска локалните власти.

dobivaj vesti na viber

Пожарникарите најавија дека екипи се на терен и дека бројот на повредени може да се зголеми.

Најмалку 29 лица се здобиле со полесни повреди, а три лица се во критична состојба, јавува Танјуг.

Можете да прочитате

Анкета: Повеќето Финци поддржуваат влез во НАТО без Шведска

Столтенберг: Русија да дозволи инспекција на нуклеарни постројки

Германија одобри испраќање постари тенкови во Украина