Утрински Весник
Свет

Во Шпанија запленети осум тони кокаин

Шпанската полиција заплени осум тони кокаин скриени во контејнер во лажен агрегат за електрична енергија во јужното пристаниште Алгесирас.

Ова е една од најголемите заплени на кокаин во Шпанија, а дрогата била скриена во метална конструкција дизајнирана да избегне откривање на скенер.

Но, цариниците забележале поголема количина наредена стока, која практично го наполнила контејнерот, па насилно го отвориле.

Цариниците соопштија дека се уапсени три лица.

Можете да прочитате

Шпанската полиција разби мрежа која илегално извезувала одбранбени материјал во Саудиска Арабија

Галант против ослободување од воена служба на ултраортодоксните Евреи: Тоа е најважно прашање на националната безбедност

Стано: Со заканите со нуклеарно оружје Путин се обидува да ја префрли одговорноста за војната