Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е докажано дека клевети и шири лаги

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е докажано дека клевети и шири лаги

„СДС е докажано дека клевети и шири лаги. Нивниот суд потврди дека СДС лажела и клеветела во случајот со пречистителната станица и дека имало мед и провизии“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„Нивниот суд го усвои тужбеното барање, при што СДС сега треба да се извини поради изречените лаги и невистини.

СДС е потврдено дека е извор на лажни вести. Претходно три пати беше потврдено дека СДС исто така лажела и клеветела за и за други случаи. СДС е главниот извор на лажни вести“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран