Утрински Весник
Македонија

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Автобус на ЈСП нагло закочил и удрил во рампа, повредени најмалку две лица

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека утре и в недела, поради изведување градежни работи, за сообраќај ќе биде затворена улицата Митрополит Теодосиј Гологанов, и тоа в сабота со почеток од 8 часот до завршување на градежните работи и в недела во периодот од 7 до 19 часот.

dobivaj vesti na viber

Од тие причини, како што наведуваат, Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да се почитуваат наредбите што ќе ги даваат полициските службеници.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси