Утрински Весник
Магазин

(Видео) Загребчани со часови чекаа во ред за попусти во новата продавница на „Епл“

(Видео) Загребчани со часови чекаа во ред за попусти во новата продавница на „Епл“

Жителите на ЗАГРЕБ денеска од раните утрински часови чекаат ред пред Арена центарот по повод отворањето на првата продавница на „Епл премиум партнер“ (Apple Premium Partner) во Хрватска и регионот.

dobivaj vesti na viber

iStyle претходно најави дека од 10 часот на сите корисници ќе им бидат понудени специјални попусти и подароци, па затоа многу граѓани побрзаа во продавницата да ги зграпчат поволните производи на „Епл“.

Толпата пред влезот беше голема, а загрепчани трпеливо чекаа во ред неколку часа.

„Нашата цел е да ги направиме производите и услугите на „Епл“ подостапни за корисниците во Хрватска и регионот на Јадранот. Веруваме дека отворањето на првата продавница на „Епл премиум партнер“ е само почеток и со нетрпение очекуваме да го донесеме ова ново мало искуство на поголемо број на клиенти во иднина“, изјави Антонела Јулариќ, шеф на малопродажба во iStyle.

Можете да прочитате

Трите најчести грешки во исхраната кои се одговорни за надуеност и лошо варење

Дали е безбедно да се јадат компири кои почнале да никнуваат?

Познат лек за болка може да предизвика срцев и мозочен удар доколку се користи подолго