Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Во Битола цела ноќ се славеше ракометната титула

(ВИДЕО) Во Битола цела ноќ се славеше ракометната титула

Ракометна Битола е во еуфорија откако по 18 години шампионската титула повторно се врати во градот на конзулите. Цела ноќ се славеше титулата, а делириум предизвика пристигнувањето на автобусот со ракометарите на Еурофарм Пелистер.

dobivaj vesti na viber

Тие вчера победија на гостувањето во Охрид, додека Вардар 1961 ремизираше на гости против Тиквеш во Кавадарци, со што на едно коло пред крајот „пелистерци“ и математички се недостижни за конкурентите.

 

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема