Утрински Весник
Свет

(Видео) Вџашени гости во кинески ресторан – голем стаорец висел на лустерот

(Видео) Вџашени гости во кинески ресторан – голем стаорец висел на лустерот

Гостин во кинески ресторан во Калифорнија забележал голем стаорец на врвот на лустерот и го објавил видеото.

dobivaj vesti na viber

„Минатата недела моето семејство и јас отидовме да јадеме во кинескиот ресторан ‘4 сезони’ во Кловис и ова е она што го видовме“, напиша тој на „Фејсбук“.

На видеото гледачите може јасно да го видат стаорецот како стои на еден од стаклените лустери во ресторанот, а неговата долга опашка виси низ светилката.

Мартин Сантароса, кој го сними видеото, коментира: „Тоа го нема на менито?“

Ресторанот бил затворен три дена за да се исчисти и дезинфицира зградата, а претставници на округот рекле дека нема докази за наезда на глодачи, но оти животното се вовлекло во објектот.

Сантароса рече дека тој и неговото семејство оделе во ресторанот во последните пет години и дека местото било чисто, а храната е добра.

Рече дека забележал го стаорецот што виси на светилката додека ја чекал својата нарачка, веднаш почнал да снима и го известил ресторанот.

Анонимен работник во ресторан претходно изјави за “„Фокс 26“ дека е во ресторанската индустрија повеќе од две децении и дека кујната на ресторанот е најчистата во која тој некогаш работел.

Понатаму, нагласи дека инцидентот со стаорци бил шок со оглед на тоа колку често чистат и дека вакво нешто досега не се случило.

Можете да прочитате

Протече нов нацрт договор на СЗО: „Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Бремен маж на насловна на познат магазин го шокираше светот: „Јас сум доказ дека може“

Серија напади врз Русија: Гранатирани села, беспилотни летала погодија складиште за гориво