Утрински Весник
Спорт

(Видео) Тројка во финишот – Студентски центар го шокираше Партизан

(Видео) Тројка во финишот – Студентски центар го шокираше Партизан

Клубот од Подгорица, Студентски центар е шокантниот шампион во Суперкупот на АБА-лигата, откако во вистинска драма надополнија седум разлика во последните три минути и стигнаа до 83:81 победа над Партизан со тројката на Борна Капуста.

dobivaj vesti na viber

Студентски центар имаа подобро прво полувреме против непрепознатливиот тим на Жељко Обрадовиќ, но Партизан успеа да се врати во второто полувреме и да влезе со солидна предност во последната четвртина, пред црногорскиот тим да влезе во серија 10:0 и да создаде услови за шокантна победа.

Третото место на турнирот во Подгорица го освои тимот на Будуќност, кој со 79:68 ги победи Игокеа.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања