Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Тирана не победи, па навивачите влетаа да го тепаат судијата

(ВИДЕО) Тирана не победи, па навивачите влетаа да го тепаат судијата

Тирана не успеа да победи на домашен терен против Билис (2:2), а тоа значи и дека ја загубија трката за титулата во првенството на Албанија со Партизани, кој славеше на гости против Кастриот (1:4).

dobivaj vesti na viber

По завршувањето на мечот, навивачите на Тирана влетаа во теренот да го тепаат судијата Криденс Мета, кој досуди пенал за гостите по кој израмнија на 2:2.

На овој меч имаше и македонски актери, Филип Најдовски е капитен на Тирана, додека на клупата беа Исени и Тошевски, а за Билис играа Адили и Дамчевски.

 

Можете да прочитате

Тепачка помеѓу српските навивачи и германската полиција во Минхен пред натпреварот меѓу Данска и Србија

ФСД ќе ја плати казната во УЕФА, а сметката ќе ја испорача до навивачите

Уапсени двајца криминалци – го уценувале семејството на Шумахер, барале 15 милиони евра