Утрински Весник
Свет

(Видео) Тепачка на свадба во Англија: гости се удирале и фрлале столици, кршеле маси, а потоа ја нападнале и полицијата

(Видео) Тепачка на свадба во Англија: гости се удирале и фрлале столици, кршеле маси, а потоа ја нападнале и полицијата

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа моментoт кога раскошнa свадбa се претвора во крвава тепачка.

dobivaj vesti na viber

На видеата се гледа како некои од гостите се караат, додека други си фрлаат столчиња и ја уништуваат просторијата за церемонија.


Масовната тепачка се случила во Реџент Хол во Болтон, Англија.

Насилството започнало кога маж му пришол на гостин и го удрил капата, што потоа довело до тепачка.

Лутите гости ги искршиле масите и столовите. Се слушаат врисоци додека луѓето залудно се обидуваат да ја прекинат тепачката додека другите очајнички трчаат да се сокријат.

Полицијата соопшти дека биле повикани да интервенираат поради нередот.

„Полицајците успеаја да ја прекинат тепачката и да ја стават ситуацијата под контрола. Немаше повредени или повреди опасни по живот. Едно лице е уапсено поради сомнение дека нападнал полицаец. Истрагата моментално е во тек“, рече портпаролот.

Маж е уапсен под сомнение дека нападнал еден од неколкуте полицајци повикани на тепачката.

Можете да прочитате

Никој не дојде во градинката за аутистичното девојче (6) – случај што го вознемири регионот

Медведев: Последните случувања во Украина не оставаат други опции, освен директен конфликт со НАТО

(Видео) Руските медиуми: „Главниот командант на Црноморската флота е жив и здрав, седи до Шојгу“