Утрински Весник
Свет

(Видео) Српските медиуми јавуваат дека меѓу застреланите во Белград е Македонец

(Видео) Српските медиуми јавуваат дека меѓу застреланите во Белград е Македонец

Македонски државјанин е еден од застреланите во Белград. Како што пренесуваат дел од српските медиуми, во претрелката што се случи вечерва ранети се 26-годишниик, кој веќе и бил познат на полицијата поради бројни криминални дејствија и 21-годишен државјанин на Македонија.

dobivaj vesti na viber

Полицијата трага по напаѓачот, кој е во бегство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Ранетите се пренесени во болница и според првичните информации нивните животи не се во животна опасност.

Медиумите јавуваат дека овој дел од градот е блокиран и полицијата врши увид.

Според информациите, на лице место биле пронајдени неколку чаури.

 

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград