Утрински Весник
Свет

(Видео) Со питон во рацете претепал минувач на улица во Торонто

(Видео) Со питон во рацете претепал минувач на улица во Торонто

Полицијата добила дојава дека маж им се заканува на случајни минувачи со змија во близина на раскрсница во Торонто.

dobivaj vesti na viber

„Дошло до физичка пресметка и мажот употребил питон за да ја нападне жртвата“, соопшти полицијата.

На социјалните мрежи кружи видео како маж замавнува со змија и со неа удира друг човек. Жртвата се обидува да се одбрани, но мажот продолжува да го тепа со змијата.

Наскоро пристигнува полицијата која ја раскинува тепачката и го принудува напаѓачот да легне на земја.

Мажот беше обвинет за напад со оружје и злоупотреба на животни. Тој се појави во судот преку видео врска и му е одреден притвор, пренесуваат локалните медиуми.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград