Утрински Весник
Македонија

(Видео) Снимка од запалениот автобус на патот Охрид-Кичево, изгорел до темел

(Видео) Снимка од запалениот автобус на патот Охрид-Кичево, изгорел до темел

Целосно изгоре автобусот кој вчеравечер се запали на патот Охрид-Кичево. Од снимки направени од случајни минувачи, се гледа како целиот автобус е во пламен, сообраќајот во прекин, а зафатени се и гранки покрај патот. Возачот навремено се евакуирал, а патници во него – немало.

dobivaj vesti na viber

Неофицијално, пожарот започнал од крајниот дел на автобусот, но брзo се проширил. Причините дополнително ќе се откриваат.

Последните информации од ЦУК се дека сообраќајот се одвива по една лента.

„Регионалниот ЦУК Охрид известува дека АMCM информирал дека од 21:25 часот на патот Охрид – Кичево, кај Извор, сообраќајот се одвива по една лента, наизменично, а пред тоа беше во прекин заради тоа што пожарникарите од ТППЕ Кичево интервенираа со две екипи за гасење запален автобус. РЦУК Охрид известува дека нема повредени лица односно автобусот бил без патници“, велат од ЦУК..

Можете да прочитате

Димитров: Добро е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Едукативен настан за подигнување на свесноста за лицата со дијабет – земјава сѐ уште без развиен концепт за менаџирање со дијабетес

66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева