Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Скандалозни сцени во Словенија: Тренерот на Радомље му удри шлаканица на Ибричиќ

(ВИДЕО) Скандалозни сцени во Словенија: Тренерот на Радомље му удри шлаканица на Ибричиќ

Радомље синоќа го победи Домжале со 1:0 во натпреварот од 36. коло на словенечката Прва лига, но натпреварот остана во сенка на инцидентот кој се случи на крајот од натпреварот. Тренерот на домашната екипа Оливер Богатинов му удри шлаканица на спортскиот директор на Домжалe, Сенијад Ибричиќ, кој своевремено беше и фудбалер на Вардар.

dobivaj vesti na viber

До судирот дојде откако Филип Чуиќ во 88. минута го постигна единствениот гол на натпреварот. Се случи конфликт меѓу двете клупи, а потоа и физичка пресметка меѓу членовите на двата клуба. Богатинов ги загуби нервите во расправија со Ибричиќ и му удри шлаканица.

Реакцијата на поранешниот играч на Вардар донекаде беше изненадувачка, тој не ни трепна, всушност само благо се насмевна и ја продолжи дискусијата. Главниот судија сепак брзо интервенираше и ги смири страстите.


 

Можете да прочитате

Тепачка помеѓу српските навивачи и германската полиција во Минхен пред натпреварот меѓу Данска и Србија

ФСД ќе ја плати казната во УЕФА, а сметката ќе ја испорача до навивачите

Уапсени двајца криминалци – го уценувале семејството на Шумахер, барале 15 милиони евра