Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Скандалозна реакција на тениски меч: Со рекет го кршеше столчето на судијата

(ВИДЕО) Скандалозна реакција на тениски меч: Со рекет го кршеше столчето на судијата

Од АТП турнирот во Лион пристигнува невидена сцена во светот на тенисот. Шведскиот тенисер Микаел Имер беше дисквалификуван на крајот од првиот сет.

dobivaj vesti na viber

На мечот против Артур Филс, Имер со рекетот го кршеше судиското столче откако го загуби својот сервис за 6:5 во гемови во првиот сет.

Од рекетот остана само рачката, а Швеѓанецот веднаш беше дисквалификуван. На инцидентот му претходеше ситуација во која судијата во истиот гем, при 30:40, не сакаше да погледне каде падна топчето, што го изнервира Имер.

Погледнете ја скандалозната реакција на Имер тука…

 

Можете да прочитате

Покетино почна со чистката – Челси нема да го откупи договорот на Феликс

Де Лаурентис подготвил богата понуда за тренерот на Порто

Воска се раздели со тренерот Берат Имери