Утрински Весник
Свет

(Видео) Руските медиуми: „Главниот командант на Црноморската флота е жив и здрав, седи до Шојгу“

(Видео) Руските медиуми: „Главниот командант на Црноморската флота е жив и здрав, седи до Шојгу“

Главниот командант на руската Црноморска флота, за кој официјален Киев тврдеше дека е убиен, е жив и здрав, јавуваат руските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Од Киев беше соопштено дека вооружените сили на Украина користеле британски ракети Storm Shadow во нападите на руската Црноморската флота во Севастопол, при што, како што понатаму се тврди, командантот на таа флота, адмирал Виктор Соколов, исто така беше убиен.

Меѓутоа, адмиралот Соколов се појави на денешната средба во руското Министерство за одбрана седејќи веднаш до началникот на Генералштабот на руската армија, Сергеј Шојгу, објави „Спутник“.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина