Утрински Весник
Свет

(Видео) Руски пратеник: Треба да ја таргетираме Велика Британија

(Видео) Руски пратеник: Треба да ја таргетираме Велика Британија

Русија треба да истрела проектили на цели во Велика Британија, вклучувајќи го и премиерот Риши Сунак, тврди рускиот пратеник Андреј Гуруљов.

dobivaj vesti na viber

Тој рече дека Британците се обидуваат да ги уништат руските нуклеарни реактори и дека одговорот треба да биде насочен кон Обединетото Кралство.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина