Утрински Весник
Македонија

(Видео) Почна седницата на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски

(Видео) Почна седницата на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 18-та седница на Советот за безбедност.

dobivaj vesti na viber

На дневен ред на седницата е безбедносната состојба во Република Северна Македонија и евро-атлантскиот …

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Завршија строгите протоколи: полицијата дозволи пристап за сите до гробот на Гоце Делчев

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата „Деве Баир“