(Видео) Осум гола во Сан Себастијан, Сосиедад ја победи Гранада

Фудбалерите на Реал Сосиедад ја совладаа Гранада во Сан Себастијан со 5:3 во четвртото коло од шпанската Ла Лига.

По овој триумф Баскијците стигнаа до шест бода на своето конто, додека Гранада остана на три бода.

Во првото полувреме по дождот на „Аноета“, блескаше Јапонецот Таке Кубо, кој беше двоен стрелец во деветтата и 44. минута. Гостите израмнија со автогол на Ле Норман во 35. минута.

Во вториот дел домашните фудбалери апсолутно доминираа, но впечатокот го расипаа во самиот финиш.

На 3:1 зголеми Зубименди во 59. минута, Баренечеа во 67. на 4:1, а Бош си постигна автогол во 76. минута за 5:1.

Гранада во финишот постигна два гола преку Боје во 83. минута и Сарагоса во 99. минута.

И второто злато на ОИ 2024 за Кина

Ѓуретановиќ не го исплива неговото најдобро време на Олимпијадата во Париз

Кинеската стрелачка репрезентација го освои првиот златен медал на Олимпијадата 2024