Утрински Весник
Спорт

(Видео) Нестварни сцени, стадионот се испразни кога Меси го напушти теренот

(Видео) Нестварни сцени, стадионот се испразни кога Меси го напушти теренот

Нестварни сцени се случија во 37.минута на стадионот во Мајами, кога кога го видоа играчот со број „10“ како го напушта теренот. Меси поради повреда на мускулот го апушти теренот, а илјадници навивачи си заминаа од стадионот.

dobivaj vesti na viber

Овие сцени уште еднаш ја потврдија фразата дека Американците сакаат да ги гледаат големите ѕвезди, клубовите не ги интересираат.

Инаку, како поинаку можат да се опишат сцените од дуелот меѓу Интер и Торонто, кога пред крајот на првото полувреме луѓето едноставно заминаа од стадионот, само поради тоа што најголемиот фудбалер кој некогаш играл во МЛС лигата нема да игра во второто полувреме.

Да останеа, навивачите на Лионел Меси можеа да уживаат во убедливата победа на избраниците на тренерот Херардо Тата Мартино, која заврши со резултат 4:0, но очигледно не издвоија стотици долари за да го гледаат тимот, туку најголемата ѕвезда.

Кога сме кај цените на билетите, доаѓањето на Меси во САД не само што му донесе огромни профити на клубот од Флорида, кој е во сопственост на Дејвид Бекам, туку и на други франшизи. Во просек, без разлика дали Интер игра дома или на гости, билетите за тие натпревари се поскапи за 500 проценти.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања