Утрински Весник
Спорт

(Видео) Не се само Балканците – Шкотланѓаните жестоко ја исвиркаа англиската химна

(Видео) Не се само Балканците – Шкотланѓаните жестоко ја исвиркаа англиската химна

Иако исвиркувањето на националната химна на вашите фудбалски ривали се смета за грд потег, кој вообичаено се поврзува со балканските репрезентации, сега и тоа се случи и кај двете „традиционални“ фудбалски нации, Шкотска и Англија.

dobivaj vesti na viber

Шкотска и Англија одбележуваат 150 години од нивниот прв меѓусебен меч на „Хампден парк“ во Глазгов, и може да се каже дека химната „Господ да го чува кралот“ не помина најдобро.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања