Утрински Весник
Спорт

Спектакуларен пречек во Белград на кошаркарите и на Ѓоковиќ

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Илјадници српски навивачи се собраа пред собранието во Белград да ги дочекаат кошаркарите кои го освоија сребрениот медал на Светското првенство во кошарка по поразот од Германија, а како посебен гостин беше и освојувачот на рекордни 24. гренд слем титули, Новак Ѓоковиќ, кој во неделата славеше на САД опен.

dobivaj vesti na viber

Кошаркарите на Србија прво во 19 часот беа на прием кај претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој им вети награда од 25.000 евра и најави богати награди за злато на Олимпијадата во Париз.

Можете да прочитате

ЕВРО 2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

Мбапе го скрши носот, ќе игра со маска на ЕП

Младеновски: Сè уште се натпреварувам за да им дадам поддршка на младите и надежни македонски кајакари