Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Мото ГП: Бањаја излета, друг мотоцикл му ја прегази ногата… Хаос на „Каталуња“

(ВИДЕО) Мото ГП: Бањаја излета, друг мотоцикл му ја прегази ногата… Хаос на „Каталуња“

Трката во Мото ГП на „Каталуња“ е во прекин, со црвено знаме, откако пеко Бањаја излета на вториот свиок, а со него собра уште неколку конкуренти.

dobivaj vesti na viber

За среќа, тој е во свесна состојба, иако му е потребна итна медицинска помош. Тој имаше спектакуларен пад, а потоа еден мотоцикл помина преку неговата нога…

 

Можете да прочитате

Барса обвинета за корупција, претседателите на суд

Зидан одбил понуда од Марсеј

Камавинга ќе добие нов договор