Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Младите фудбалери ја победија Шведска

(ВИДЕО) Младите фудбалери ја победија Шведска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година успешно ги стартуваше новите квалификации. Селекцијата на Драган Канатларовски триумфираше гости против Шведска со 0:1 и покажа дека има квалитет за големи дострели.

dobivaj vesti na viber

Иван Николов беше стрелец на победничкиот гол за Македонија во седмата минута.

По еден продор по десната страна, домашната одбрана згреши, топката од Иван Николов се одби во дирекот, а потоа тој имаше уште една одлична реакција и со удар со глава ја погоди мрежата.

Натпреварот имаше големо судиско продолжение, младите македонски фудбалери издржаа цели 100 минути и на крајот стигнаа до заслужена победа.

Можете да прочитате

Зидан одбил понуда од Марсеј

Камавинга ќе добие нов договор

Њукасл по Сити оди на Манчестер јунајтед