Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) „Милионерите“ го победија Аугсбург и се на чекор до шампионски трофеј во Германија

(ВИДЕО) „Милионерите“ го победија Аугсбург и се на чекор до шампионски трофеј во Германија

Борусија Дортмунд не ја пропушти најновата шанса што ја доби од Баерн Минхен за да се искачи на врвот на табелата во Бундеслигата. „Милионерите“ остварија сигурна победа од 0:3 на гости кај Аугсбург и ја презедоа лидерската позиција со 70 бода, два повеќе од Баерн Минхен, во пресрет на последното коло кога дома го пречекуваат Мајнц.

dobivaj vesti na viber

Себастијан Але беше двоен стрелец на овој меч, а триумфот го завери Џулијан Брант со погодокот во судиското продолжение од дуелот.

Аугсбург од 38.минута играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Феликс Удуокаи.Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања