Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Медведев бесен на организаторите на УС Опен: „Некој тенисер ќе умре, а потоа ќе видите“

(ВИДЕО) Медведев бесен на организаторите на УС Опен: „Некој тенисер ќе умре, а потоа ќе видите“

Данил Медведев навидум лесно го победи сонародникот и кум Андреј Рубљов со 6:4, 6:3, 6:4 во четврт-финалето на УС Опен и со тоа закажа меч за финале против актуелниот победник Карлос Алкараз. И покрај тоа, Русинот која е третопласиран во светот е огорчен.

dobivaj vesti na viber

Медведев е бесен на организаторите на њујоршкиот грен слем бидејќи и во толку доцна фаза, кога има доволно термини, мечевите се играат преку ден и на неподносливи горештини.

Медведев е особено бесен затоа што ова му беше втор меч по ред во дневен термин.

Се обиде да ги ублажи неподносливите горештини и влажноста така што на паузите ја соблекуваше маицата, завиткувајќи се во крпи со мраз, но ништо не му помогна.

Лут на организаторите, среде меч им порача гледајќи во камерата: „Некој тенисер ќе умре. А потоа ќе видите…“

Можете да прочитате

Француската полиција уапси десет навивачи на Лион и ПСЖ поради нереди пред финалето на Купот

Бонучи ја завршува кариерата – 24info.mk

Леброн се откажува од 51 милион долари и ги напушта Лејкерси