Утрински Весник
Магазин

(Видео) Маргот Роби откри кои реквизити ги користат актерите како замена за дрога

(Видео) Маргот Роби откри кои реквизити ги користат актерите како замена за дрога

Актерката Маргот Роби откри кои реквизити актерите најчесто ги користат кога снимаат филмови за веродостојно да ја прикажат употребата на дрога, а некои од нив може да ве изненадат.

dobivaj vesti na viber

Во неодамнешното интервју за BuzzFeed, ѕвездата од „Вавилон“ се појави со неговиот колега Диего Калва и тие ги открија креативните реквизити што ги користат во сцените со дрога.

Маргот ја игра Нели Ларој – актерка, а Диего го игра Мани Торес – филмски асистент кој има големи соништа, додека во Вавилон се прикажуваат сцени од луди холивудски забави, вклучувајќи шмркање дрога од нечие голо тело и Бред Пит кој паѓа од балкон.

Витамини, лаксативи, шеќер во прав…

Актерката откри дека витаминот Б во прав или лаксатив за бебиња во прав всушност се користат како замена за кокаин во ТВ емисии и филмови. Покрај тоа, филмската екипа понекогаш користи шеќер во прав, но не смее да го голтне.

Таа додаде дека „не е пријатно чувство“ да се шмркаат лажни лекови, но подеднакво е непријатно да се користи друг реквизит кој често се користи на филмските сетови.

Друг реквизит кој се користел во Вавилон, но и во многу други продукции се цигарите. Маргот објасни дека иако никогаш не пушела вистински цигари, но морала да пуши лажни за да му даде рапав глас на својот лик.

„На снимањето се користат цигари кои немаат никотин. Тоа се билни цигари, но имаат ужасен вкус”, открила актерката.

Можете да прочитате

Трите најчести грешки во исхраната кои се одговорни за надуеност и лошо варење

Дали е безбедно да се јадат компири кои почнале да никнуваат?

Познат лек за болка може да предизвика срцев и мозочен удар доколку се користи подолго