Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Мајорка стигна до минимален триумф против Валенсија

(ВИДЕО) Мајорка стигна до минимален триумф против Валенсија

Мајорка стигна до 13. победа во Ла Лига оваа сезона откако на домашен терен ја совлада Валенсија со 1:0. По овој триумф домаќинот има 47 бода и се наоѓа на 11. позиција на табелата.

dobivaj vesti na viber

Ведат Муричи беше стрелец на победничкиот гол за Мајорка на овој меч. Тој успеа да ја затресе мрежата на гостите во 64.минута од дуелот.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема