Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Сериозна повреда за Ентони, изнесен на носилки од „Олд Трафорд“

(ВИДЕО) Сериозна повреда за Ентони, изнесен на носилки од „Олд Трафорд“

Бразилецот Ентони, крилниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, заработи сериозна повреда на скочнот зглоб на дербито против Челси кое се игра на „Олд Трафорд“. Тој остана да лежи на теренот по еден дуелот со Чалобах, а откако беше утврдено дека повредата не е наивна, го изнесоа на носилки од стадионот.

dobivaj vesti na viber

Ова е голем проблем за менаџерот на Јунајтед, Ерик тен Хаг, на девет дена пред финалето на ФА купот против градскиот ривал Манчестер Сити.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига