Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

(ВИДЕО) Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено.

dobivaj vesti na viber

Фудбалерот на Чукарички успеа да постигне гол директно од корнер, надмудрувајќи го голманот на Црвена Звезда, Милан Борјан, во 21.минута. Како некогаш Артим Шаќири, или Драган Стојковиќ Пикси…

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига