Утрински Весник
Македонија

(Видео) Хеликоптерот на МВР исфрли над 20 тони вода, локализиран пожарот близу Пиперево

(Видео) Хеликоптерот на МВР исфрли над 20 тони вода, локализиран пожарот близу Пиперево

Денеска (03.09.2023) Одделот за воздухопловни единици на МВР по добиено барање од ЦУК за гасење на пожар кај селото Пиперево, го упати упати хеликоптерот Бел-212 и во координирано постапување со пожарникарите од Територијалната противпожарна единица, пожарот е локализиран. Хеликоптерот Бел-212 врз пожарот исфрли над 20 тони вода.

dobivaj vesti na viber

Можете да прочитате

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење