Утрински Весник
Свет

(Видео) Град со големина на орев, силно невреме, колапс во сообраќајот во делови од Србија

(Видео) Град со големина на орев, силно невреме, колапс во сообраќајот во делови од Србија

Сообраќајот на автопатот кај Јагодина во моментов е во застој поради град. Според видео кое кружи на социјалните мрежи, возилата на коловозните ленти во двата правци се во застој, додека градот непрестано паѓа.

dobivaj vesti na viber
Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von 192.RS (@192_rs)

Најголем ризик од грмежи и многу пороен дожд во следните два часа, според медиумикте во соседството, се очекува во поширокото подрачје на Шабац, Лазаревац, Сремска Митровица, на јужната периферија на Белград, во областа Аранѓеловац, Краљево, но и низ централна и западна Србија, Шумадија, округот Колубара, Срем, Мачве, Подриња и на исток и североисток од Србија.

Можете да прочитате

Американски булдог го нападнал сопственикот на игралиште во Англија: реагирала и полицијата

Вучиќ за Си-Ен-Ен: Србија ги спроведе сите меѓународни обврски, Косово ниту една

Бебе починало откако родителите го оставиле три часа во жежок автомобил во Флорида