Утрински Весник
Свет

Земјотрес кај Албанија: Се тресеше во Јадранско Море, a се почувствува и во Црна Гора

Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тихиот Океан

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Албанија во Јадранското Море.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот е регистриран на 61 километар северно од Драч.

Земјотресот се случил на длабочина од околу 15 километри, околу 21:51 часот по локално време.

Граѓаните оставија коментари на веб-страницата на ЕМСЦ дека почувствувале земјотрес и дека благо се треселo.

Како што се наведува, земјотресот бил почувствуван и во Црна Гора.

Можете да прочитате

Медведев: Последните случувања во Украина не оставаат други опции, освен директен конфликт со НАТО

(Видео) Руските медиуми: „Главниот командант на Црноморската флота е жив и здрав, седи до Шојгу“

Европска земја прогласена за најдобра за живеење