Утрински Весник
Свет

(Видео) Голем пожар во Санкт Петерсбург

(Видео) Голем пожар во Санкт Петерсбург

На социјалните мрежи се појави видео од пожар во Санкт Петерсбург. На видеото што го сподели Вишеград 24, се гледа како голем облак од чад се издига над градот. Причината за пожарот засега не е позната.

dobivaj vesti na viber

Вчера, висок украински функционер изјави дека ќе се зголеми бројот на напади со беспилотни летала на руска територија и дека таквите напади покажуваат дека војната во Украина постепено се сели во Русија, пишува Скај њуз.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина