Утрински Весник
Македонија

Министерот за здравство Меџити ја поддржува акцијата на МВР и ОЈО на Онкологија

Меџити: Обезбедивме ленти за мерење шеќер, ги решаваме наследените проблеми

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити изрази силна поддршка за акцијата на Обвинителството и полицијата на Клиниката за Онкологија.

dobivaj vesti na viber

– Како министер силно ги осудувам сите обиди или дејствија, на поединци или групи кои преку дискрециони овластувања и начини на носење на одлуки во сопствена корист, направиле ненадоместива штета врз здравјето и животот на пациентите, граѓаните и државата. Очекувам институциите да се произнесат брзо по однос на истрагата, рече Меџити во соопштение до јавноста.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран