Утрински Весник
Македонија

(Видео) Автомобил се запали и скоро целосно изгоре пред Влада

(Видео) Автомобил се запали и скоро целосно изгоре пред Влада

Автомобил се запали пред зградата на Владата, на булеварот Илинденска. Засега причините кои го предизвикале пожарот се непознати, а на терен веднаш излезе полицијата која го обезбедува местото. Пожарот брзо се рашири, а автомобилот речиси целосно е изгорен.

dobivaj vesti na viber

Чадот од пожарот се гледа и од повеќе делови на Скопје, а со оглед на силината на огнот.

На терен, по неколку минути од пожарот, пристигна и возило на Противпожарната бригада. Нема информации за повредени лица, а неофицијално, патниците од автомобилот навремено го напуштиле.

Можете да прочитате

Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај стана почесен граѓанин на Гостивар

Граѓаните критикуваат, Касами се дообјаснува: Во објавата стои многу јасно тоа што сакавме да го кажеме

СДСМ: Касами очигледно нема ориентација во просторот