Утрински Весник
Балкан

(Видео) Автобус излета во амбис од јадранската магистрала кај Макарска

Avtobus Makarska.jpg

Од јадранската магистрала кај градот Крвавица кај Макарска во 15:45 часот локален автобус излетал од патот, пишува ДалмацијаДанас. Автобусот слетал во амбис на 60 метри од патот. Во него бил само возачот, а на местото на несреќата веднаш пристигнале итна медицинска помош и полициски службеници од Сплитско-Далматинската полиција.
Возачот е пренесен во болница и засега не е позната неговата состојба. На патот во близина на местото на несреќата имало голема гужва, а на терен се и пожарникарите.

Од возачите се бара внимателност и трпение, а полициски службеници вршат увид на местото на несреќата.

Можете да прочитате

Напад во училиште во Белград: насилна мајка ја претепала професорката по биологија, во полиција го признала делото

Мицотакис направи реконструкција на Владата, Герапетритис останува министер за надворешни работи

Над 44 степени највисоката максимална температура во Грција во текот на вчерашниот ден