Утрински Весник
Македонија

Вечерва започна молкот за изборите на 8 мај

657c7206 A478 4faa 89be 6bb5f592725c.jpeg

Вечерва започнува молкот за претседателските и парламентарните избори на 8 мај.

Тој стапува на сила точно на полноќ, и завршува во среда, во 19 часот.

Се гласа на 3480 избирачки места, а избирачите во текот на денот ќе можат само еднаш да го посетат избирачкото место и да гласаат.

Можете да прочитате

Одбележани 20 години од најголемото проширување на Европската Унија

Реакција на Лога на соопштението на ВМРО ДПМНЕ за претседателката на Уставен суд, Кацарска

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“