Утрински Весник
Македонија

Пендаровски кон Силјановска: Два труда имате објавено на Скопус, што сте работеле како професор?

Image 3.png

Во ТВ дуелот на Канал 5 кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова полемизираа и околу нивните академски кариери.

„Читам јас книги и трудови, и моите трудови се читани…“ рече Силјановска.

„Имате два труда на Скопус цитирани, имате само два вредни труда а веќе сте во пензија, што сте работеле како професор?“ ја праша Пендаровски Силјановска.

Погледнете како се одвиваше дебатата по ова прашање

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите