Утрински Весник
Македонија

Утре промена на времето: Под влијание на циклонска активност најавени се обилни врнежи

Утре и в понеделник пороен дожд и грмежи, на планините снег

Под влијание на циклонска активност утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни.

dobivaj vesti na viber

Од УХМР најавуваат дека се очекува да падне дожд над 20 литри на метар квадратен. Само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Во Скопската Котлина ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, пообилни попладне и во вечерните часови.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии