Утрински Весник
Македонија

Муцунски: Инвестициите во детските градинки остануваат важен приоритет за Општина Аеродром

Муцунски: Инвестициите во детските градинки остануваат важен приоритет за Општина Аеродром

Светот денес го одбележува Денот на среќата. По тој повод градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски присуствуваше на настан организиран во детската градинка „Буба Мара“, клонот кој се наоѓа во населбата Лисиче, каде потенцирајќи ја важноста на среќата заедно со дечињата испратија важни пораки за среќа и безгрижен живот.

dobivaj vesti na viber

„Денешниот ден е одлична можност да се потсетиме дека во свет полн со грижи, предизвици и препреки, неопходно е дечињата да ги научиме да живеат среќен живот, но и да им овозможиме простор и средина каде деновите ќе ги поминуваат во безгрижна атмосфера исполнета со многу љубов“, истакна градоначалникот Муцунски.

Најавувајќи низа проекти во детските градинки тој додаде дека наша обврска пред се како луѓе е да направиме се да ја тргнеме грижата од нивниот живот, а токму поради тоа инвестициите во детските градинки остануваат важен приоритет за Општина Аеродром.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии