Утрински Весник
Балкан

Тројно убиство во Србија: Млад човек со ловечка пушка ги убил татко му, дедото и бабата

Policija Srbija 1.jpg

Српскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи – Ивица Дачиќ денеска изјави дека дваесет и двегодишниот Алекса Милојевиќ извршил тројно убиство во неговата семејна куќа во градот Књажевац.

„Дваесет и двегодишниот Алекса Милојевиќ попладнево во својот семеен дом во Књажевац го изврши тројното убиство на својот татко, дедо и баба. Дедото бил неподвижен, а таткото и бабата биле тешко болни. Убиството го извршил со ловечкото оружје на дедо му. Лицето е лишено од слобода и го признало делото, а на полицијата и рекол дека повеќе не можел да се грижи за нив“ – изјави Дачиќ.

Како што дознава „Телеграф.рс“, убиени се M.M.(81), С.M.(83) и П.M. (60).

Можете да прочитате

Експлозија во фабрика за бои и лакови во Србија

Српскиот министер за надворешни работи: Дијалогот меѓу Белград и Приштина во „кома“

Двајца загинати и неколкумина повредени во експлозија на бомба во Цетиње