Утрински Весник
Македонија

Тројца уапсени во Тетово, пронајдена марихуана и нож

Џип каменуван на обиколница во Скопје, косовец барал спас во полицијата откако и син му бил повреден

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер, околу 23.40 часот, на улицата Илинденска во Тетово, ги лишиле од слобода 48-годишниот Г. Е. и 36-годишниот Л. Ф. од Гостивар и швајцарскиот државјанин, 33-годишниот Р. Б., извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

„При нивен и преглед на патничкото моторно возило ‘фолксваген тигуан’, со гостиварски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена и одземена марихуана, а на Г. Е. му бил одземен и нож“, соопшти СВР Тетово.

Тројцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот, ќе им бидат изготвени поднесоци.

Можете да прочитате

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење

Шаќири: Со размена на искуства, државата и регионот забрзано се интегрираат во глобалниот образовен простор