Утрински Весник
Македонија

Гостиварец нападнал жена со која бил во љубовна врска, се расчистува случајот

Ја натепал сопругата, кривична за маж од струшко

Вчеравечер околу 21 часот во Полициската станица Гостивар се пријавил 51-годишниот гостиварец Б.А., извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

– Тој пред тоа бил пријавен од 36-годишна гостиварка, со која претходно биле во љубовна врска, дека во нејзиниот стан физички ја нападнал, велат од СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот и на Б.А. ќе му биде изготвен поднесок.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка