Утрински Весник
Македонија

Тројца скопјани искасани од кучиња

Тројца скопјани искасани од кучиња

Вчера во 11.45 часот во Полициската станица Аеродром, 78-годишниот Ј.Ј. од Скопје пријавил дека на булевар „Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Истиот ден во 12.30 часот во Полициската станица Гази Баба, 56-годишниот Н.С. од Скопје пријавил дека на улицата „Јани Лукровски“ бил каснат од куче скитник.

На 29 август во 13.00 часот во Полициската станица Чаир, 42-годишниот В.Т. од Скопје пријавил дека на крстосница од булевар „Словенија“ со булевар „Јадранска Магистрала“ бил каснат од куче скитник, додаваат од МВР.

Можете да прочитате

Дел од улиците во Скопје денеска и утре ќе бидат затворени за сообраќај

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Времето денеска сончево со слаб ветер